• 0342 321 68 68
 •  

  Kalitemiz

  Kalitemiz

  Kokoreçin tarihine baktığımızda sokak aralarında, cadde kenarlarında sağlıksız ve hijyensiz olarak satışı yapılan kendine has lezzeti olan ekmek arası aperatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Eskilerin deyimi ile onun lezzetinin kaynağı sokakta hijyensiz kara düzen olmasıdır şeklinde düşünmek son derece yanlıştır.

   

  Bu sokak kültür lezzetini istismar edip hijyenden son derece uzak bir şekilde üretimi ve satışını gerçekleştiren satıcıların çoğalmasıyla bu lezzete, kurumsal bir yapıya girme ihtiyacı doğmuştur. Bu lezzetin sokakta güvensiz şartlarda yapılmasından dolayı özellikle kadaınlar ve çocuklar bu lezzetten uzak durmuşlardır.

   

  Kokoreç bilindiği üzere kuzu bağırsağından yapılmaktadır. Hayvanın son sindirim organı olan bağırsak iyi temizlenmediği takdirde ne kadar iyi pişerse pişsin zararlı bakterilerden tamamen kurtulamaz. Mideye giren temizlenmemiş kokoreç çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir.

   

  Kokoring Kokoreç olarak kalitemiz; önce sağlık ve hijyen, sonra lezzettir. Sokak aralarında, cadde üstlerinde, nasıl yapıldığını ve hazırlandığını bilmediğiniz ekmek arası aparatifler, gerçek lezzet olamaz.

   

  Özel üretim tesisimizde son derece hijyenik olarak üretilen kokoreç şişlerimiz, mezbahada günlük kesilen kuzulardan elde edilmektedir. Meşe odununun ateşinde tandırda yavaş yavaş pişen kokoreçler, şişlerden çıkartılıp dilim dilim kesilerek tekrar ızgara edilmektedir. Hizmet kalitemiz açısından Gaziantep'de olan işletmemiz, genci yaşlısı, kadını ve çocuğla her kesimden kokoreç severlerin günün her saati güvenle gelip hizmet alacağı bir mekandır.

   

  Bu lezzetin tadını güvenle çıkarmak için sizi mekanımıza davet ediyoruz.